Reklama

Wojna w Ukrainie. Rosjanie tworzą fortyfikacje niedaleko Bachmutu

Rosjanie budują fortyfikacje wokół Wołodymyriwki w Bachmucie - wynika z doniesień mediów. Jak zaznaczył "The Kyiv Independent", w tamtym rejonie toczą się intensywne walki, ponieważ siły rosyjskie dążą do zajęcia całego obwodu ługańskiego i donieckiego.

W internecie pojawiły się zdjęcia lotnicze dostarczone przez Radio Liberty, które pokazują rosyjskie fortyfikacje wokół okupowanej przez Rosjan Wołodymyriwki niedaleko Bachmutu, w obwodzie donieckim - informuje "The Kyiv Independent". Jak dodaje Nexta, fortyfikacje tworzone są w odległości 10 kilometrów od miasta.

"W tym rejonie toczą się intensywne walki, gdyż wojska rosyjskie próbują przełamać ukraińską obronę w Bachmucie, dążąc do zajęcia całego obwodu ługańskiego i donieckiego" - czytamy w odpowiedzi na wpis "The Kyiv Independent".

Reklama

Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić jakiego materiału używają Rosjanie, najprawdopodobniej jest to drewno. 

ISW ocenia: Rosjanie przygotowują obronę tras prowadzących na Krym

"Rosjanie umacniają swoje pozycje wzdłuż kluczowych tras komunikacji na wschodzie obwodu chersońskiego do obrony przed potencjalną przyszłą kontrofensywą ukraińską" - pisze Instytut Badań nad Wojną.

Zaznaczono również, że wojska rosyjskie umacniają przede wszystkim swoje pozycje wzdłuż tras łączących ich pozycje w obwodzie chersońskim z zapleczem logistycznym w tym regionie oraz Krymem, a także z rejonem Melitopola w obwodzie zaporoskim.

"Trasy komunikacyjne, do obrony których Rosjanie się przygotowują w obwodzie chersońskim, stanowią niemal wszystkie połączenia kluczowe do utrzymania operacji wojskowych na południu, w tym dwie główne autostrady łączące południe Ukrainy z Krymem" - podkreśla ISW. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Rosjanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy