Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Rosjanie transportują paliwo cysternami do mleka

W obwodzie mikołajowskim Rosjanie przejęli od lokalnych przedsiębiorców cysterny do przewozu mleka. Wykorzystują je, by potajemnie transportować paliwo do strefy działań wojennych - przekazała agencja Ukrinform.

Informację o nowym rosyjskim sposobie przewozu paliwa w rejony działań wojennych podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, Rosjanie nadal koncentrują swoje wysiłki na próbach pełnego zajęcia obwodu donieckiego, organizowania obrony i utrzymania zdobytych terytoriów. Próbują również zakłócić aktywne działania ukraińskich obrońców na określonych obszarach. 

"Ostrzeliwują nasze pozycje, podejmują działania mające na celu przegrupowanie wojsk i stale prowadzą zwiad lotniczy" - przekazał sztab.

Rosjanie atakują obiekty cywilne

W ciągu ostatniej doby, Rosjanie przeprowadzili osiem ataków rakietowych i 16 nalotów. Wystrzelono 115 pocisków w kierunku zarówno obiektów wojskowych, jak i cywilnych w Ukrainie, łamiąc - jak przekazał sztab - zasady międzynarodowego prawa humanitarnego i zwyczaje wojenne. 

Reklama

W wyniku ataków wojsk rosyjskich uszkodzeniu uległa infrastruktura ponad 40 miejsc zamieszkania.

"Zagrożenie uderzeniami powietrznymi i rakietowymi utrzymuje się na całym terytorium Ukrainy" - ostrzegają ukraińskie siły.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy