Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Rosja: Zestrzelono 19 rakiet HIMARS. Ukraina nie potwierdza

Ministerstwo Obrony Rosji podało w poniedziałek, że zestrzeliły 19 amerykańskich rakiet HIMARS na wschodniej i południowej Ukrainie oraz zniszczyły wyrzutnię HIMARS w pobliżu ukraińskiego miasta Kramatorsk. Do doniesień rosyjskiego ministerstwa nie odniosła się strona ukraińska.

W poniedziałkowym raporcie ze "specjalnej operacji", jak kremlowska propaganda nazywa wojnę w Ukrainie Ministerstwo Obrony Rosji powiadomiono o sukcesach sił rosyjskich.  

Według zamieszczonych w komunikacie informacji, siły rosyjskie zestrzeliły 19 rakiet HIMRAS w trzech miejscach w Ukrainie: we wsi Sucha Kamjanka w obwodzie charkowskim, w mieście Antoniwka w obwodzie chersońskim i w Melitopolu w obwodzie zaporoskim. 

Jak powiadomiono w okolicy Kramatorska w obwodzie donieckim, siłom rosyjskim miało się także udać zniszczyć jedną z wyrzutni HIMARS

Reklama

Na ten moment strona ukraińska nie potwierdza doniesień rosyjskiego ministerstwa obrony. 

Wojna w Ukrainie. Po ataku systemem rakietowy HIMARS zginęło ponad 100 rosyjskich żołnierzy

Jak powiadomił w poniedziałek Iwan Fedorow, mer miasta lojalny wobec władz w Kijowie, na skutek ataku z użyciem systemów rakietowych HIMARS w nocy z niedzieli na poniedziałek w okupowanym przez wojska rosyjskie Melitopolu zginęło ponad 100 rosyjskich żołnierzy. Jak powiadomiono, siły rosyjskie straciły także znaczną ilość sprzętu wojskowego.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę ukraińska armia ostrzelała z wyrzutni HIMARS 40 rosyjskich wagonów kolejowych, które przybyły z żołnierzami i sprzętem z okupowanego Krymu do obwodu chersońskiego na południu Ukrainy. Jak poinformował rzecznik władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk, w ataku zginęło 80 wojskowych, a 200 zostało rannych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy