Reklama

Wojna w Ukrainie. Pochowano niemowlę, które zginęło w ostrzale szpitala

W obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy pochowano dwudniowe niemowlę - przekazuje Ukrinform. Dziecko zginęło w rosyjskim ostrzale szpitala 23 listopada. Jak podaje biuro prokuratora generalnego, w Ukrainie od początku wojny zginęło 440 dzieci, a 831 zostało rannych.

W Wilniańsku w obwodzie zaporoskim w Ukrainie pochowano dwudniowe niemowlę, chłopca o imieniu Kyryło. Dziecko zginęło w ostrzale oddziału położniczego szpitala w nocy 23 listopada. 

O śmierci niemowlęcia poinformował w środę szef administracji obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch, który napisał na Telegramie: "Okupanci ostrzelali w nocy wielkimi rakietami mały oddział położniczy szpitala w Wilniańsku. Nasze serca przepełnione są bólem - zabito niemowlę, które dopiero co przyszło na świat"

Wojna w Ukrainie. Zełenski o atakach na Wilniańsk i Kupiańsk

W środę 23 listopada Kyryło Tymoszenko, wiceszef biura kancelarii prezydenta Ukrainy poinformował również o ostrzale Kupiańska w obwodzie charkowskim. Siły rosyjskie uderzyły w blok mieszkalny i przychodnię, a śmierć poniosły dwie osoby. Zniszczeniu uległ także budynek szkoły.

Reklama

Czytaj również: Ukraiński wywiad: Rosja potrzebuje tygodnia, by przygotować atak rakietowy

Prezydent Wołodymyr Zełenski odniósł się do działań Rosjan i zaznaczył, że "państwo terrorystyczne kontynuuje walkę z cywilami i obiektami cywilnymi". We wpisie dodał również: "Wróg po raz kolejny postanowił spróbować osiągnąć terrorem i mordem to, czego nie był w stanie osiągnąć przez dziewięć miesięcy i nie będzie w stanie". 

"Zamiast tego zostanie jedynie rozliczony za całe zło, które sprowadził na nasz kraj" - podsumował we wpisie w mediach społecznościowych Zełenski.

Według danych opublikowanych w niedzielę przez biuro prokuratora generalnego Ukrainy wskutek rosyjskiej zbrojnej agresji na Ukrainie zginęło 440 dzieci, a 831 zostało rannych. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogrzeb | Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy