Reklama

Wojna w Ukrainie. ONZ: Od początku inwazji zginęło 1179 cywilów

W wojnie w Ukrainie zginęło 1179 cywilów, a 1860 zostało rannych - wynika z raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR)

Poprzedni, poniedziałkowy bilans podawał 1151 ofiar śmiertelnych oraz 1824 rannych. Większość zginęła lub doznała obrażeń w wyniku ostrzału artyleryjskiego i nalotów.

OHCHR zastrzega w ostatnich oświadczeniach, że w związku z utrudnionym procesem weryfikacji zgonów rzeczywista liczba ofiar jest prawdopodobnie dużo wyższa niż ta, którą podają jego zestawienia. 

Wojna w Ukrainie. 34. dzień inwazji

Wojna w Ukrainie trwa od ponad 30 dni. 24 lutego wojska Władimira Putina wkroczyły na niepodległe terytorium Ukrainy i od tego czasu okupują te tereny. We wtorek pojawiły się doniesienia o wycofywaniu się rosyjskiej armii z okolic Kijowa. Jak przyznaje sama strona rosyjska, celem działań wojskowych w Ukrainie będzie teraz Donbas.

Reklama

Sytuacja na wschodzie i południowym wschodzie Ukrainy wciąż pozostaje najtrudniejsza. Rosja nadal nie zgadza się na ewakuację ludności Mariupola. Podczas rozmowy Władimira Putina z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, rosyjski przywódca postawił warunki w sprawie wspomnianej ewakuacji. Oczekuje on, że obrońcy Mariupola złożą broń. 


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama