Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie: Nieudany szturm obok Bachmutu. Zlikwidowano rosyjskich dywersantów

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy powiadomił o wykryciu i unieszkodliwieniu przez siły ukraińskie grupy dywersyjno-zwiadowcze w rejonie atakowanego przez wojska rosyjskie Bachmutu i pobliskich miejscowości w obwodzie donieckim. Jak powiadomiono, Rosjanie w rejonie Bachmutu ostrzeliwali infrastrukturę wojskową i cywilną.

"Wróg prowadzi działania zwiadowcze nie szczędząc swych ludzi. Grupy zwiadowcze przeciwnika zostały wykryte i unieszkodliwione w rejonie miejscowości: Bachmutske, Bachmut i Jakowliwka" - głosi komunikat sztabu. 

O sytuacji wokół atakowanego przez Rosjan Bachmutu wspomniano w komunikacie zaznaczając, że "wróg próbował prowadzić szturm obok Bachmutu". Próby te - według sztabu - zakończyły się niepowodzeniem. Rosjanie użyli też lotnictwa w rejonie Bachmutu i ostrzeliwali infrastrukturę wojskową i cywilną w pobliżu miasta i wielu okolicznych miejscowości.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Nie milknie rosyjski ostrzał

Z komunikatu sztabu wynika, że na kilku kierunkach frontu w Donbasie (kierunki: Słowiańska, Kramatorska, Awdijiwki) nie milkną ostrzały prowadzone przez siły rosyjskie z użyciem lotnictwa, artylerii lufowej i rakietowej.

Wciąż ostrzeliwane są też miejscowości w obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy. Rosjanie ostrzeliwują też infrastrukturę wojskową i cywilną na południu Ukrainy, w obwodzie zaporoskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy