Reklama

Wojna w Ukrainie. Najnowsze dane o stratach rosyjskiej armii

Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło około 17,2 tys. żołnierzy, a także 597 czołgów, 303 systemy artyleryjskie, 127 samolotów i 129 śmigłowców – informują w komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Od 24 lutego do 29 marca Rosja straciła również 1710 pojazdów opancerzonych, 96 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy przeciwlotnicze, 1178 samochodów, siedem okrętów i innych jednostek morskich, 73 cysterny z paliwem, 71 bezzałogowych statków powietrznych i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu - podał sztab w bilansie opublikowanym na Facebooku.

Wojna w Ukrainie. Kolejna tura negocjacji 


Na wtorek w Stambule zaplanowano kolejną turę negocjacji na linii Rosja-Ukraina. Rozmowy rozpoczęły się o godzinie 9 w pałacu Dolmabahce - podał portal informacyjny Ukrainska Prawda.

Reklama

Obie delegacje przyleciały do Stambułu w poniedziałek.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba w wywiadzie dla Radia Swoboda powiedział wcześniej, że delegacja ukraińska przed rozmowami z Rosją w Turcji nakreśliła sobie "program maksimum i minimum". - Program minimum w negocjacjach w Turcji to rozwiązanie problemów humanitarnych, maksimum - to zawieszenie broni, osiągnięcie trwałych porozumień w sprawie zakończenia wojny - powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

Według niego "do tej pory nie osiągnięto żadnych porozumień w żadnym z fundamentalnych punktów negocjacji, ale następuje wymiana poglądów, propozycji i pomysłów".

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | armia ukraińska | armia rosyjska

Reklama

Reklama

Reklama