Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie: Mordercy cywilów z Buczy zabici. Rosjanie żegnają żołnierzy

Rosjanie opublikowali zdjęcia zabitych żołnierzy z brygady, która brała udział w torturowaniu ukraińskich cywilów w Buczy - powiadomił Komitet Strategiczny Sił Zbrojnych Ukrainy. Od 23 kwietnia w okupowanej przez Rosjan na przełomie marca i kwietnia Buczy w obwodzie kijowskim odkryto 412 ciał zamordowanych cywilów.

"Rosja pokazała zdjęcie zlikwidowanych okupantów z 64. Oddzielnej Zmotoryzowanej Brygady Strzelców z Chabarowska. Ta brygada okupanta brała udział w torturowaniu Ukraińców w Buczy" - przekazał Komitet Strategiczny Sił Zbrojnych Ukrainy.  

Jak widać na zdjęciu zamieszczonym w sieci, Rosjanie opublikowali zdjęcia z podpisem "Ku pamięci poległym".  

Ukraiński wywiad jeszcze w kwietniu opublikował listę zidentyfikowanych żołnierzy, którzy dopuszczali się zbrodni wojennych w mieście Bucza w obwodzie kijowskim.  

Kolejni żołnierze z Buczy zidentyfikowani 

W piątek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy powiadomiła, że udało się zidentyfikować czterech kolejnych rosyjskich żołnierzy, którzy podejrzani są o znęcanie się nad rodziną mieszkającą w Buczy.  

Reklama

Według ustaleń ukraińskich służb, żołnierze brutalnie torturowali rodzinę, próbując uzyskać informacje o położeniu ukraińskich wojsk

Wojna w Ukrainie. Masakra w Buczy 

Rosjanie okupowali Buczę w obwodzie kijowskim na przełomie lutego i marca. W mieście żołnierze dopuszczali się morderstw, gwałtów i tortur na cywilnych mieszkańcach. Jak wynika z najnowszych danych, od 23 kwietnia w Buczy odkryto 412 ciał zamordowanych cywilów.  

W ostatnich dniach informowano, że ukraińskie siły dokonały kolejnego przerażającego odkrycia. Rosjanie w obozie dla dzieci utworzyli salę tortur. Z pierwszych ustaleń wynika, że zamordowano w niej co najmniej pięć osób, które wcześniej brutalnie torturowano

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy