Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Media: Rosjanie przenoszą swoje bazy i ukrywają się w lasach

Ukraińskie media donoszą, że po ataku na lotnisku w Melitopolu Rosjanie zaczęli przenosić swoje bazy wojskowe. Część z nich ma ukrywać się w lasach. Okupanci wykorzystują lokalną infrastrukturę, by rozpowszechniać propagandowe treści. "Współpracownicy z okupantami działają tam od rana do wieczora" - informuje lokalny portal.

Lotnisko w Melitopolu jest używane przez Rosjan jako stanowisko dowodzenia oraz baza dla samolotów i śmigłowców.

31 lipca w pobliżu lotniska wybuchła potężna eksplozja, a po tym, jak siły ukraińskie zniszczyły w nocy z soboty na niedzielę bazę wojsk rosyjskich w okupowanym mieście, Rosjanie rozpoczęli rotację swoich pozycji - poinformował lokalny portal RIA Melitopol.

We wsi Myrne okupanci zorganizowali szpital w budynku, w którym mieścił się przytułek dla dzieci. Jednak - jak informuje portal - kilka dni temu Rosjanie opuścili i to miejsce. 

Reklama

Rosjanie przenoszą się do lasu

Podobnie jest z jednostką wojskową spod Myrny. Rosyjskie wojsko przeniosło się do leśnictwa pod Nowopylypiwką - podają lokalni mieszkańcy. Okupanci mieli zainstalować tam barierę, której strzegą żołnierze z karabinami szturmowymi.

"Tam, gdzie trwa ruch orków w Myrne, znajduje się budynek przejętej prywatnej drukarni. Współpracownicy z okupantami są tam od rana do wieczora. Drukowane są gazety propagandowe, które następnie rozprowadzane są z udziałem kamer do wszystkich w miastach i wsiach. Można przypuszczać, że będą drukować w ten sposób również karty do pseudoreferendum" - napisała RIA Melitopol.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy