Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Kontrofensywa Ukraińców w Melitopolu. Zniszczono rosyjską bazę

W okupowanym Melitopolu od rana było słychać liczne wybuchy. Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko wyjaśnił, że ukraińskie wojsko zaatakowało budynek, w którym mieściło się biuro kierownictwa FSB Rosji. Zniszczone zostały trzy górne piętra budynku.

W czwartek mer okupowanego przez Rosjan Melitopola w obwodzie zaporoskim Iwan Federow poinformował, że od rana w rejonie było słychać liczne wybuchy.

 Uderzenia na rosyjskie bazy

Dym pojawił się m.in. nad bazą wojskową, w której zgromadzili się okupanci.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko wyjaśnił, że zniszczeniu uległo też trzy górne piętra budynku, w których mieściło się biuro kierownictwa Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej

Straty Rosjan w Ukrainie

W godzinach porannych ukraiński sztab generalny, w środę siły agresora straciły wyjątkowo dużo żołnierzy - około 730 wojskowych, a także m.in. 20 czołgów, 27 pojazdów opancerzonych i 22 systemy artyleryjskie. Łączne straty wroga od początku najazdu to około 74 tys. żołnierzy, a także m.in. 2734 czołgi, 258 śmigłowców i 5552 pojazdy opancerzone

Reklama

Melitopol jest okupowany przez siły wroga od pierwszych dni marca. Przed rosyjską inwazją miasto liczyło około 150 tys. mieszkańców. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy