Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Kolejny alarm przeciwlotniczy w Kijowie podczas wizyty Scholza

Po południu w Kijowie po raz drugi rozległ się alarm przeciwlotniczy - poinformował przebywający na miejscu reporter agencji dpa.

W stolicy Ukrainy przebywają z wizytą: kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi

Dołączył do nich prezydent Rumunii Klaus Iohannis

Pierwszy alarm rozległ się rano, krótko po przybyciu europejskich przywódców do miasta. Wówczas również zawyły syreny ostrzegające przed atakiem z powietrza.

Zakończyły się rozmowy Zełenskiego z europejskimi przywódcami

Po godz. 15 zakończyły się rozmowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, premierem Włoch Mario Draghim oraz prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem - powiadomił szef gabinetu ukraińskiego przywódcy Andrij Jermak, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Reklama

- Ukraina ma mocne poparcie koalicji międzynarodowej - zaznaczył Jermak. Dodał, że strona ukraińska przekazała rozmówcom pełny pakiet propozycji sankcji wobec Rosji.

Przed rozpoczęciem spotkania zagraniczni przywódcy udali się do Irpienia w obwodzie kijowskim, jednej z miejscowości, gdzie rosyjskie wojska w pierwszych tygodniach wojny popełniali zbrodnie na cywilach. Miasto to doznało ogromnych zniszczeń w wyniku rosyjskich prób natarcia na Kijów.

Politycy mają wystąpić na wspólnej konferencji prasowej z Zełenskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy