Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Do kraju wróciło 80 tys. osób

Straż Graniczna Ukrainy wydała komunikat, w którym poinformowała o powrocie do kraju blisko 80 tys. osób. Jak przekazały służby, większość z nich to mężczyźni.

Jest najnowsze oświadczenie Straży Granicznej Ukrainy w sprawie sytuacji na granicach kraju. 

Wojna Rosji z Ukrainą. SG: Mężczyźni wracają do kraju

"80 tys. Ukraińców wróciło z zagranicy w ciągu ostatnich pięciu dni" - poinformowało we wtorek biuro prasowe Państwowej Straży Granicznej Ukrainy.

Według danych Straży Granicznej zdecydowana większość osób, które wróciły, to mężczyźni.

Jak przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy, cytowane przez "Kiyv Independent", osoby, które w ostatnich dniach wróciły na Ukrainę, wstąpiły do Sił Zbrojnych, a także innych formacji wojskowych na terenie kraju

Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej podkreślają, że w związku z sytuacją wszystkie przejścia graniczne na zachodniej granicy działają przez całą dobę, a sprawdzanie dokumentów i procedura przekroczenia granicy zostały maksymalnie uproszczone.

Wojna w Ukrainie. 300 tys. uchodźców przybyło do Polski

Wojska rosyjskie wtargnęły na terytorium Ukrainy 24 lutego. Celem Rosjan stało się nie tylko ukraińskie wojsko oraz infrastruktura krytyczna, ale też zabudowania cywilne, co doprowadziło do masowej ewakuacji ludności. 

Jak przekazał w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki, do Polski przybyło około 300 tys. uchodźców z Ukrainy. Na pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekają przed wojną, tłumnie ruszyli Polacy, którzy w pełnej mobilizacji rozpoczęli zbiórki pieniędzy, żywności, środków higieny osobistej, a także ubrań. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy