Reklama

Wojna w Ukrainie. Atak na wieżę telewizyjną w Kijowie. Są ofiary

Siły rosyjskie uderzyły w kijowską wieżę telewizyjną - przekazał we wtorek doradca MSW Ukrainy Anton Heraszczenko na swoim Telegramie. W wyniku ataku zginęło pięć osób, a kolejne pięć zostało rannych. Według agencji Unian, ofiary to cywile, którzy znajdowali się w pobliżu obiektu.

W rosyjskim ataku na wieżę telewizyjną w Kijowie ucierpiała dyspozytornia obiektu. Przez pewien czas kanały telewizyjne nie będę nadawane - przekazało ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina.

Zaznaczono, że emisja niektórych kanałów zostanie niedługo wznowiona przy pomocy zapasowych nadajników.

Naprawa wieży i wznowienie jej pracy potrwa do dwóch godzin - przekazał na Twitterze kanał Euromaidan PR.

W Kijowie obecnie nie działa telewizja naziemna, ale odbierany jest sygnał ukraińskiego radia.

Reklama

Kijów. Trwa ostrzał miasta

Jak relacjonuje korespondentka PAP w Kijowie, miasto znajduje się cały czas pod ostrzałem rosyjskim. Gdy ataki sił rosyjskich się intensyfikują, ludność cywilna jest alarmowana i wzywana do zejścia do schronów.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostrzegały wcześniej we wtorek o rychłym rozpoczęciu przez Rosjan szerokiej akcji dezinformacyjnej, której elementem będzie szerzenie fałszywych pogłosek o kapitulacji władz ukraińskich. Reznikow dodał, że pierwszym elementem tej kampanii będzie wywołanie masowych problemów z komunikacją na Ukrainie.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama