Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Aktor Sean Penn wręczył Wołodymyrowi Zełenskiemu Oscara

Amerykański aktor Sean Penn po raz trzeci od początku rosyjskiej inwazji odwiedził Ukrainę. Podczas spotkania z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim przekazał mu swoja statuetkę Oscara "jako symbol wiary w zwycięstwo". Nagroda ma pozostać na Ukrainie do czasu wygrania przez nią wojny. - Kiedy wygracie, przywieziecie go do Malibu - powiedział Penn, wręczając statuetkę Zełenskiemu. Z kolei ukraiński prezydent uhonorował aktora orderem Za Zasługi III stopnia.

"Tym razem nasze spotkanie było szczególne. Sean przywiózł swoją statuetkę Oscara jako symbol wiary w zwycięstwo naszego kraju. Pozostanie ona na Ukrainie do zakończenia wojny" - napisał Zełenski, publikując nagranie ze spotkania.

Ukraiński prezydent uhonorował aktora orderem Za Zasługi III stopnia.

"Dziękujemy za szczere wsparcie i ważny wkład w popularyzację Ukrainy na świecie!" - przekazał Zełenski.

Trzecia wizyta Seana Penna w Ukrainie

Sean Penn był na Ukrainie w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego - przebywał wtedy w Kijowie w związku ze zdjęciami do swojego filmu. Jak powiadomił Zełenski, jest to już trzecia wizyta aktora w tym kraju w ciągu ponad ośmiu miesięcy wojny.

Reklama

W ukraińskiej stolicy na Alei Odwagi umieszczono tabliczkę z nazwiskiem Seana Penna i datą 24 lutego 2022 r.

"Aleja Odwagi to miejsce, dzięki któremu współczesne i przyszłe pokolenia Ukraińców zapamiętają tych odważnych, którzy od początku byli z Ukrainą. Wraz z nazwiskami wielu światowych przywódców, którzy pomagali Ukrainie podczas wojny, jest też tabliczka Seana Penna. Odwiedził on Ukrainę pierwszego dnia rosyjskiej inwazji, aby uchwycić to, co dzieje się w naszym kraju i powiedzieć światu prawdę o rosyjskiej agresji. Takie wsparcie dla Ukrainy i jej mieszkańców jest bardzo cenne." - napisał Wołodymyr Zełenski.

Sean Penn - dwukrotny laureat Oscara

Penn jest dwukrotnym laureatem Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

Pierwszą nagrodę otrzymał w 2003 r. za kreację w filmie "Rzeka tajemnic", drugą - w 2008 r. za występ w "Obywatelu Milku".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy