Reklama

Wojna Ukraina-Rosja. Aktualny bilans ofiar

Rosja zaatakowała Ukrainę. Trwa ostrzał i walki. Zginęło co najmniej 137 Ukraińców - poinformował prezydent Wołodymyr Zełenski. W czwartek wieczorem podpisał dekret o powszechnej mobilizacji.

- 137 bohaterów, naszych obywateli straciło życie - powiedział Zełenski w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta, dodając, że 316 Ukraińców zostało rannych w walkach z rosyjską armią.

Ministerstwo Obrony Ukrainy informuje, że po stronie wroga śmierć poniosło około 800 osób. 

Wojna na Ukrainie. "Kto jest gotów walczyć z nami?"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że jego kraj "został sam" w walce z rosyjską armią, która dzień wcześniej rozpoczęła inwazję na Ukrainę.

- Kto jest gotów walczyć razem z nami? Nikogo nie widzę. Kto jest gotowy dać Ukrainie gwarancję członkostwa w NATO? Wszyscy się boją - stwierdził Zełenski w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta.

Zełenski stwierdził także, że rosyjskie "grupy dywersyjne" przeniknęły już do Kijowa.

Reklama

Wojna na Ukrainie. Śledź relację minuta po minucie (tutaj)

Zacięte walki. Powszechna mobilizacja na Ukrainie 

Prezydent Ukrainy podpisał w czwartek późnym wieczorem dekret o powszechnej mobilizacji - poinformowała ukraińska agencja prasowa UNIAN, powołując się na tekst dokumentu, umieszczonego na stronie internetowej prezydenta. Mobilizacja zostanie przeprowadzona w ciągu 90 dni od dnia ogłoszenia dekretu. 

Na terytorium Ukrainy trwają zacięte walki. Lotnisko w Hostomlu koło Kijowa zostało odbite przez siły ukraińskie z rąk żołnierzy rosyjskich. 

Biuro prezydenta Ukrainy poinformowało w czwartek wczesnym wieczorem, że rosyjskie wojsko przejęło elektrownię atomową w Czarnobylu. Agencja Reutera podała za źródłem dyplomatycznym, że obrzeża miasta Mariupol nad Morzem Azowskim znajdują się pod zmasowanym ostrzałem.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | bilans ofiar | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy