Reklama

Wojna. Ukraina podaje najnowszy bilans strat Rosji

Od czasu zbrojnej agresji na Ukrainę rosyjska armia straciła około 15 tys. żołnierzy - informuje sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych w komunikacie na Facebooku. Rosjanie stracili też 498 czołgów, 97 samolotów, 121 śmigłowców i 1,5 tys. wozów bojowych.

Według ukraińskiego sztabu, siły rosyjskie straciły także  240 jednostek artyleryjskich, 80 wyrzutni, 45 jednostek sprzętu obrony przeciwlotniczej, prawie 1000 samochodów, trzy jednostki pływające, 60 cystern, 24 drony i 13 jednostek sprzętu specjalnego.

Wojna. Ukraińska armia pokazuje, jak atakuje wroga

Od niemal miesiąca w Ukrainie trwają walki po tym, jak rosyjskie wojsko wkroczyło na terytorium niepodległego kraju. Ukraińcy stawiają twardy opór, z każdym dniem zadając nowe straty armii rosyjskiej. Ministerstwo Obrony Ukrainy zamieszcza w sieci nagrania pokazujące, jak ukraińscy żołnierze wykorzystują posiadaną broń. 

Reklama

W niedzielę w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające skuteczność przeciwpancernego systemu Stugna-P. Na filmie widać, jak ukraińscy żołnierze niszczą wrogie pojazdy za pomocą rodzimej broni. 

Z kolei w poniedziałek rano armia donosiła o zniszczeniu w obwodzie czernihowskim dwie rosyjskie ciężarówki Kamaz przewożące amunicję i żywność dla wojsk atakujących Ukrainę. 

Atak Rosji. Jak sytuacja na froncie? 

W niedzielę nie doszło do istotnych zmian na froncie ukraińskiej obrony przed rosyjską agresją - ocenił w porannym poniedziałkowym komunikacie sztab generalny armii ukraińskiej. Zaznaczono, że armia rosyjska zmniejszyła intensywność wykorzystania lotnictwa bojowego.

Jak podano, siły ukraińskie zniszczyły siedem rosyjskich celów w powietrzu - jeden samolot, cztery bezzałogowce i dwie rakiety manewrujące. Atakowano również z powietrza pozycje rosyjskie.

Wojska rosyjskie na zajętych terytoriach zastraszają ludność, a także kradną samochody i żywność. Według sztabu na zajętych przez siły rosyjskie terenach obwodu donieckiego i ługańskiego nadal prowadzona jest przymusowa mobilizacja.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | straty Rosjan | Rosja | ukraińska armia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy