Reklama

Wojna Rosja-Ukraina. Rosyjski jeniec: Putin to gnojek

- Putin to gnojek - powiedział rosyjski żołnierz, który został schwytany przez żołnierzy z Ukrainy. Pięć dni wcześniej ten sam uśmiechnięty żołnierz nagrywał ostrzał rakietowy na Ukrainę. "Okupant nie uśmiecha się już jak wcześniej" - komentuje serwis Nexta, który zamieścił oba nagrania.

Nagranie udostępnione przez NEXTA przedstawia zbitkę dwóch filmików. Jedno zostało nakręcone 25 lutego, a drugie 1 marca. Na pierwszym nagraniu rosyjski żołnierz jest uśmiechnięty i pokazuje w tle lecące na Ukrainę rakiety. 

Z kolei drugie nagranie przedstawia, jak ten sam rosyjski żołnierz został wzięty w niewolę, jako ukraiński jeniec wojenny. "Rosyjski okupant nie uśmiecha się już, jak podczas ostrzału" - komentuje Nexta.

Jeniec zapytany, "czy zastanowił się nad tym, co robił zeszłej nocy", odpowiedział, że "tak". Na pytanie, czy "Putin to gnojek?", przymuszony rosyjski żołnierz odpowiedział twierdząco. Dopytywany, czy jest tego pewny, odpowiedział, że "tak".

Reklama

Użytkownicy Twittera pod wpisem Nexty skomentowali nagranie słowami "natychmiastowa karma", oraz "czekałem na takie nagrania".

WarGonzo dementuje doniesienia NEXTY

"Ukraińskie media i niesławna NEXTA donoszą, że autor sensacyjnego wideo i syn legendarnego rosyjskiego rusznikarza Vladislav Lobaev - Evgeny został schwytany przez Siły Zbrojne Ukrainy" - czytamy w opisie filmu, zamieszczonego przez kanał WarGonzo.

Ukraińcy dokonali wymiany jeńców

Doszło do pierwszej wymiany jeńców w obwodzie sumskim Ukrainy - poinformował we wtorek szef lokalnej administracji obwodowej Dmytro Żywycki na Telegramie.

"Wymieniliśmy naszych pięciu żołnierzy obrony terytorialnej na jednego rosyjskiego oficera policji wojskowej" - oznajmił Żywycki.

Na rozkaz prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zorganizowano zielony korytarz w celu przeprowadzenia wymiany jeńców, którzy znajdowali się z wiosce Osoiwka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | wojna rosja ukraina | Żołnierz | jeniec wojenny

Reklama

Reklama

Reklama