Reklama

Reklama

Włosi konfiskują luksusowe wille. Należały do rosyjskiego oligarchy

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała 11 willi na Sardynii, należących do rosyjskiego magnata finansowego Wiaczesława Mosze Kantora. To skutek realizacji decyzji o zamrożeniu majątku oligarchów z Rosji - podały lokalne media na wyspie.

68-letni Kantor, jeden z największych w Rosji producentów nawozów, ściśle związany z prezydentem Władimirem Putinem, został wpisany na unijną listę osób objętych sankcjami.

Jego luksusowe wille znajdują się m.in na Szmaragdowym Wybrzeżu na Sardynii. Jedna z nich, jak podają media, graniczy z rezydencją Villa Certosa byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego w Porto Rotondo.

Skomplikowane kwestie własności willi

Funkcjonariusze Gwardii Finansowej przeprowadzili czynności związane z zamrożeniem posiadłości Kantora po kilku miesiącach od wejścia sankcji w życie, ponieważ - jak zaznaczyły lokalne media - sprawa ich własności okazała się skomplikowana. Niektóre z rezydencji należą do oligarchy, a inne do funduszy i osób z nim powiązanych.

Reklama

Kantor to przemysłowiec, działacz żydowski, filantrop i naukowiec. Forbes oszacował wartość jego majątku na ponad 3 mld dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy