Reklama

Reklama

Władze: Ukraina utrzymuje kontrolę nad kombinatem chemicznym Azot w Siewierodoniecku

Wojska ukraińskie utrzymują kontrolę nad kombinatem chemicznym Azot w Siewierodoniecku, w którym schroniły się setki cywilów. Trwają tam zacięte walki - poinformował szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Siewierodonieck, niewielkie miasto w obwodzie ługańskim, w znacznej części zostało zrównane z ziemią.

Wcześniej szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj informował, że rosyjski ostrzał tej fabryki spowodował olbrzymi pożar bowiem pociski uszkodziły zbiornik z łatwopalnymi materiałami.

"Informacje jakoby zakłady Azot zostały zablokowane (przez wojska rosyjskie) są kłamstwem" - napisał Hajdaj na Telegramie. "Nasze siły utrzymują pozycje w dzielnicy przemysłowej Siewierodoniecka i niszczą armię rosyjską w mieście" - dodał.

Przyznał jednak, że Rosjanie kontrolują obecnie większość Siewierodoniecka.

Walki o Azot. Setki cywilów w schronach

Według władz ukraińskich w kilku schronach pod fabryką Azot znajduje się około 800 osób, w tym 200 pracowników fabryki i 600 mieszkańców miasta.

Reklama

Trwające już od tygodni walki o Siewierodonieck, niewielkie miasto w obwodzie ługańskim, zrównały z ziemią znaczną jego część. Walki o Siewierodonieck są oceniane jako jedne z najbardziej zaciętych od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego. 

Reklama

Reklama

Reklama