Reklama

Reklama

Władimir Putin trząsł się i nie był w stanie stać prosto podczas uroczystości

Władimir Putin przestępował z nogi na nogę, nie mógł przestać się trząść i musiał podtrzymywać się pulpitu - wynika z nagrania, które zarejestrowano podczas Dnia Rosji. Fragment wzbudza kolejne wątpliwości dotyczące stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy - źródła wywiadowcze i dziennikarze twierdzą, że Putin ma nowotwór.

Nagranie z ceremonii, które opisuje m.in. brytyjski "Express", skupia się na momencie, gdy w niedzielę Putin wręczał odznaczenie reżyserowi Nikicie Michałkowowi. Widać, że gdy filmowiec przemawia, prezydent Rosji trzęsie się w niekontrolowany sposób, przechyla się do przodu i tyłu.

Z kolei gdy Putin wygłasza przemówienie, to z niektórych ujęć kamery widać, jak przywódca przestępuje z nogi na nogę. W pewnym momencie wydaje się, że musi przytrzymać się pulpitu.

To kolejne alarmujące informacje o stanie zdrowia Władimira Putina. W piątek włoski dziennik "Il Massaggero" informował, że po spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami i występie w telewizji prezydent Rosji potrzebował "pilnej pomocy medycznej".

Reklama

Wywiad i media mówią o nowotworze. Ławrow zaprzecza

Dziennik zaznacza, że rosyjski przywódca nigdy nie potwierdził pośrednio ani bezpośrednio informacji o swoich problemach ze zdrowiem, o których mówią z kolei służby wywiadu na Zachodzie. Według nich ma on raka w zaawansowanym stadium. Nieoficjalnie mówi się o nowotworze trzustki.

Zobacz też: Stan zdrowia Władimira Putina: Media: Źle się poczuł po występie w telewizji

Według "Il Massaggero" Kreml przygotował się na "najgorszy scenariusz" i gdyby okazało się, że Putin nie będzie mógł rządzić państwem, to powołany zostanie specjalny organ. Rosją miałby kierować kolektywny organ władzy - Rada Państwa, na którą zostałyby przeniesione kompetencje rządu.

O zdrowie rosyjskiego prezydenta pod koniec maja został zapytany w wywiadzie dla francuskiej telewizji minister spraw zagranicznych Rosji Sergiej Ławrow. - Nie sądzę, aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach widział w prezydencie Putinie jakiekolwiek oznaki choroby lub zaburzenia - odpowiedział Ławrow.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy