Reklama

Reklama

Wiktor Poniatenko nie żyje. Ukraiński bosker zabity przez Rosjan

Wiktor Poniatenko, bokser i żołnierz ukraińskiej marynarki wojennej zginął na froncie w walce z rosyjskimi najeźdźcami - przekazała ukraińska federacja boksu. Agencja Unian informuje, że Poniatenko był srebrnym medalistą Pucharu Ukrainy, a na swoim koncie miał blisko 100 wygranych walk.

"Kolejna tragiczna wiadomość z frontu. 15 maja bokser z Zaporoża, marynarz Wiktor Poniatenko zginął w walce z rosyjskimi okupantami" - przekazała w oświadczeniu w mediach społecznościowych Federacja Bokserska Ukrainy.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Zaskakujący moment szczerości w rosyjskiej telewizji

Śmierć zawodnika potwierdziła również liga Lucky Punch, w której występował Poniatenko. "Był wojownikiem, naszym przyjacielem. Wieczna pamięć obrońcy Ukrainy. Bohaterowie nigdy nie umierają" - dodano.

Reklama

Agencja UNIAN informuje, że Poniatenko trenował boks od 8 roku życia. Był srebrnym medalistą Pucharu Ukrainy, w ciągu swojej kariery stoczył 120 walk, wygrał prawie 100 z nich. Walczył w lidze walk na gołe pięści Lucky Punch.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie tracą ludzi i sprzęt

Wojska rosyjskie, od 83 dni prowadzące inwazję na Ukrainie, straciły dotąd ok. 27,9 tys. żołnierzy - poinformował we wtorek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Wśród szacowanych strat rosyjskich w sprzęcie sztab wymienił 1235 czołgów i 201 samolotów.

Nie uległy zmianie dane o stracie jednostek pływających (13) i pocisków manewrujących (97). Największe straty w ciągu minionej doby Rosjanie ponieśli na kierunkach: łymanskim i zaporoskim - dodał sztab.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy