Reklama

Reklama

Wiktor Janukowycz wydał oświadczenie. Oskarża Polskę

Wiktor Janukowycz oskarżył Polskę o zamiar aneksji zachodniej części Ukrainy. Prorosyjski były prezydent Ukrainy wydał oświadczenie, w którym doradza Ukraińcom, aby nie ufali Zachodowi i zaczęli dogadywać się z Rosją.

Obecna polityka Kijowa grozi państwu utratą państwowości - oświadczył Wiktor Janukowycz cytowany przez rosyjską agencję prasową RIA Nowosti.

"Apel" polityka opublikował na portalach społecznościowych jego przedstawiciel Jurij Kirasir.

Janukowycz namawia Ukraińców do dogadania się z Rosją

"Nieważne, jak bolesne jest dla mnie pisanie o tym dzisiaj, ale państwowość Ukrainy jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Grozi jej całkowite zniszczenie. Nie chodzi przy tym tylko o ryzyko utraty ogromnych terytoriów na południa i wschodu kraju" - pisał Janukowycz.

Jego zdaniem Ukraina może zostać zagarnięta przez Polskę, ponieważ stan jej gospodarki nie pozwala jej na obronę suwerenności. Dodał, że będzie to spełnieniem europejskiego marzenia.

Reklama

"Jeśli chodzi o Rosję, Ukraina będzie musiała usiąść z nią do stołu negocjacyjnego. Zachód, w tym Stany Zjednoczone, popchną ją do tego. Nic nie może trwać wiecznie, a dostawy broni na Ukrainę nie są w tym przypadku wyjątkiem" - zasugerował prorosyjski polityk. 

ZOBACZ: Meduza: Kreml nadal rozważa możliwość ataku na Kijów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy