Reklama

Reklama

Wielkie słowa Igi Świątek. Zwróciła się do Ukraińców, spotkały ją brawa

Iga Świątek wygrała w finale French Open. Na kortach Rolanda Garrosa 21-letnia Polska pokonała Amerykankę Cori Gauff. Po wygranej Świątek zwróciła się do Ukraińców, a jej słowa spotkały się z licznymi owacjami. - Bądźcie silni, niestety wojna wciąż trwa - mówiła polska tenisistka.

 - Od mojej podobnej przemowy w Dausze za każdym razem mam nadzieję, że sytuacja się poprawi, że będzie lepiej. Staram się wspierać Ukrainę przy każdej okazji - podkreśliła Iga Świątek na kortach Rolanda Garrosa po wygranej w finale wielkoszlemowego French Open

French Open. Iga Świątek do Ukraińców: Bądźcie silni

Słowa 21-letniej Polski spotkały się z gromkimi oklaskami. - Bądźcie silni, niestety wojna wciąż trwa - dodała zwyciężczyni French Open. 

Wypowiedź Igi Świątek w kontekście wojny w Ukrainie spotkała się z reakcją polskiego ambasadora w Kijowie

Reklama

"Iga Świątek, okazująca swoją solidarność z ukraińską walką o wolność, jest teraz mistrzynią turnieju Rolanda Garrosa. Jesteśmy z Ciebie dumni" - napisał na Twitterze ambasador Bartosz Cichocki. 

Słowa Polski zostały zauważone także przez niezależny białoruski portal NEXTA. "W swojej zwycięskiej przemowie wyraziła wsparcie dla Ukrainy. Publiczność zawtórowała jej słowom aplauzem" - podkreślono we wpisie.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Iga Świątek wygrywa French Open

W przemowie po wygranej w finalne French Open Iga Świątek podziękowała też całemu sztabowi, ojcu Tomaszowi, bo "bez niego nie byłoby jej na świecie", oraz kibicom, zwłaszcza z Polski.

- Dziękuję, że jesteście, dziękuję, że mogę liczyć na wasze wsparcie, zwłaszcza w tych trudnych momentach. Świetnie jest widzieć tyle polskich flag - powiedziała zwyciężczyni turnieju Roland Garros.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy