Reklama

Wielka eksplozja pod Kijowem. Spłonęła stacja paliw w Wasylkowie

Całkowicie spłonęła baza paliwowa w Wasylkowie, około 20 km od Kijowa, ostrzelana przez siły rosyjskie pociskami rakietowymi – poinformowała w niedzielę na Facebooku sieć stacji benzynowych KLO, do której należała baza.

KLO informuje, że jedyna baza paliwowa firmy znajdowała się właśnie w Wasylkowie i w momencie ataku była prawie pełna. 15 wagonów z paliwem i 8 wagonów z gazem zostało uratowanych.

Wojna na Ukrainie. Rosjanie atakują czwarty dzień - czytaj relację na żywo

Wasylków: Spłonęła stacja paliwowa

Strażacy nie mogli przystąpić do gaszenia bazy z powodu walk o lotnisko pod Wasylkowem.

Wcześniej o ataku na bazę paliwową i zagrożeniu poinformowano na kanale ukraińskiego parlamentu w komunikatorze Telegram: "Uwaga! Dym i szkodliwe substancje z pożaru koło Wasylkowa mogą przemieścić się w każdą stronę, wiatr nieustannie zmienia kierunek. Zamykajcie okna" - apelowano.

Reklama

Wasylków: Pożar magazynów. "Katastrofa ekologiczna"

"Wojska rosyjskie zniszczyły komercyjną bazę naftową pod Wasylkowem. To katastrofa ekologiczna nie tylko dla Ukrainy, ale i dla całej Europie" - podkreśliło ukraińskie Państwowe Przedsiębiorstwo Antonow.

Ekolodzy ostrzegają, że sadza ze spalonych produktów naftowych jest rakotwórcza. Radzą, by okoliczni mieszkańcy wcześnie rano i podczas mgły nie przebywali długo na powietrzu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Kijów | Wasylków | Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama