Reklama

Więcej pociągów ze Lwowa do Polski. Koleje Ukraińskie podały rozkład jazdy

Koleje Ukraińskie uruchamiają dodatkowe pociągi z Lwowa do polskiej Medyki, gdzie znajduje się przejście graniczne. Przewoźnik widzi, że coraz więcej osób chce wyjechać z Ukrainy w obawie przed wojną i jej skutkami. Wciąż jeżdżą także składy uruchamiane we współpracy z PKP Intercity. Polska spółka informuje natomiast, że pociągi z Przemyśla w głąb Polski zestawiane są z większej liczby wagonów niż zwykle.

Ukraińcy próbują ewakuować się z kraju na wszelkie sposoby. Korzystają z prywatnego transportu, autokarów, a niektórzy uciekają także na piechotę. Do dyspozycji mają również pociągi, jednak bilety na podróż koleją znikają w mgnieniu oka. 

Obecnie z Kijowa, Odessy, Winnicy i Lwowa nadal kursują składy uruchamiane we współpracy PKP Intercity z Kolejami Ukraińskimi (Ukrzaliznycia). Ten drugi przewoźnik zauważył, iż - w obliczu wojennych ucieczek - trzeba uruchomić więcej pociągów do Polski.

Ewakuacja z Ukrainy. Dodatkowe pociągi do Medyki

Koleje Ukraińskie zapowiedziały więc, że uruchomią dodatkowe pociągi na trasie Lwów-Medyka. Końcowa miejscowość leży w polskim województwie podkarpackim, nieopodal Przemyśla. W rozkładzie jazdy pojawiły się odjazdy z Lwowa o godz. 19:55, 0:04 i 5:27. Kursy powrotne z Medyki na Ukrainę zaplanowano o 1:11, 6:00 i 10:41. 

Reklama

Poza nimi, Ukraińcy mogą korzystać z dotychczasowych połączeń do naszego kraju: z Odessy o 18:25, Kijowa o 5:20 i 6:50 oraz z Lwowa o 11:20, 13:55 i 16:20. Pociągi te kończą bieg w Przemyślu.

Spore opóźnienia pociągów z Ukrainy. Powodem kontrole na granicy z Polską

PKP Intercity oraz Ukrzaliznycia utrzymują też kursowanie składu "Kiev Express" o godz. 18:48 z Kijowa przez Dorohusk do Warszawy Wschodniej. Pociągi do Polski notują jednak opóźnienia sięgające 200-300 minut ze względu na wydłużony czas kontroli granicznych.

Internauci zwrócili też uwagę polskiemu przewoźnikowi, że na dworcu w Przemyślu pojawia się coraz więcej osób. Na pytanie, czy możliwe jest uruchamianie dodatkowych połączeń z Podkarpacia, PKP Intercity odpowiedziało: "Jesteśmy przygotowani do wzmocnień połączeń na odcinku krajowym od Przemyśla. Wysłaliśmy już dodatkowe wagony".

Armia Rosji naciera na Kijów. Koleje Ukraińskie zawieszają połączenia

Coraz trudniej jest wyjechać koleją z Kijowa. Do stolicy Ukrainy zbliżają się rosyjskie wojska, dlatego tamtejszy państwowy przewoźnik odwołuje kolejne połączenia. 

Mniej składów o krajowych trasach odjeżdża także z Charkowa oraz Lwowa. Ukrzaliznycia proszą, by nie fotografować nadal jeżdżących pociągów ani nie podawać danych o ich konkretnej lokalizacji.

Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?

Biedronka przyzna po 1 tys. zł wsparcia każdemu swojemu pracownikowi z Ukrainy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przemyśl | Medyka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy