Reklama

Reklama

Więcej osób wjeżdża do Ukrainy, niż ją opuszcza. "To rekordowe dane"

- To rekordowe dane, nienotowane od początku rosyjskiej inwazji - przekazała w środę ukraińska służba graniczna. Mowa o liczbie osób, które przekroczyły zachodnią granicę Ukrainy przez ostatnie osiem dni, w tym granicę z Polską. Od 10 maja każdego dnia liczba osób wjeżdżających do kraju przekraczała liczbę osób opuszczających Ukrainę.

W komunikacie cytowanym przez agencję Interfax-Ukraina podkreślono, że łącznie w tych dniach do Ukrainy przybyło o 61 tys. osób więcej, niż z niej wyjechało. To również stanowi rekord.

Wojna. 35 proc. uchodźców przyjęła Polska

Podobne doniesienia przekazał największy ukraiński operator telefonii komórkowej Kyjiwstar. 

- Możemy potwierdzić, że obywatele Ukrainy, którzy uciekli z kraju z powodu wojny, zaczynają wracać do domów. Na podstawie naszych danych widzimy również, że Polska przyjęła 35 proc. wszystkich naszych uchodźców. 15 proc. spośród nich trafiło do Niemiec, 7 proc. do Czech, 5 proc. do Włoch, a po 2 proc. do Rumunii i Mołdawii - poinformował prezes operatora Ołeksandr Komarow.

Reklama

Prawie 9 mln Ukraińców musiało zmienić miejsce zamieszkania

W ocenie firmy Kyjiwstar liczba Ukraińców, którzy od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji, musieli zmienić miejsce zamieszkania, wynosi obecnie około 8,7 mln

Jak dodał Komarow: - Jest to migracja w dwóch kierunkach - z dużych miast na prowincję i ze wschodu kraju na zachód. Około 4 mln ludzi wyjechało do innych regionów Ukrainy, a pozostali przemieścili się z miast na wieś, pozostając w granicach swoich obwodów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy