Reklama

Warszawa: W piątek nadzwyczajny szczyt przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki

W piątek po południu w Warszawie odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki - poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Tematami spotkania będą sytuacja wokół Ukrainy oraz bezpieczeństwo w naszej części Europy.

Jak podkreślił Jakub Kumoch, ustalenia iż taki szczyt się odbędzie zapadły podczas rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą oraz z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Minister dodał, że prezydenci potwierdzili swoją obecność. Prezydent Czech Milosz Zeman będzie uczestniczył w spotkaniu w sposób zdalny.

Czym jest Bukaresztańska Dziewiątka?

Bukaresztańska Dziewiątka (B9) zawiązana została z inicjatywy Polski i Rumunii. Należą do niej kraje położone na wschodniej granicy NATO - Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry.

Reklama

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret o uznaniu separatystycznych "republik ludowych" w Donbasie - Donieckiej i Ługańskiej. Putin i przywódcy separatystów w Donbasie podpisali też umowy o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy z Rosją. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy