Reklama

Reklama

Walczyli na Wyspie Węży. Dopadły ich ukraińskie pociski

Jak informują rosyjskie media, w Sewastopolu miał miejsce pogrzeb trzech rosyjskich żołnierzy, którzy stacjonowali na Wyspie Węży po przejęciu jej od Ukrainy. W ostatnim czasie wokół wyspy, która stała się symbolem ukraińskiego oporu, toczą się ciężkie walki.

O śmierci trzech rosyjskich żołnierzy, którzy służyli na okupowanej Wyspie Węży, poinformował dziennik "Kommiersant". 

Wyspa Węży. Trzech Rosjan zabitych

Zabici wojskowi to: Dmitrij Ostrowskij, Nikita MaksimenkoDmitrij Dejew. Informację o ich śmierci przekazał także mer okupowanego przez Rosjan Sewastopola - Michaił Razwożajew. 

"Trzech zwiadowców zginęło, wykonując bojowe zadania" - napisał we wpisie na komunikatorze Telegram. 

Według rosyjskiego dziennika Nikita Maksimenko i Dmitrij Ostrowskij urodzili się i służyli w ukraińskim Sewastopolu. Z kolei Dmitrij Dejew przeprowadził się na Krym z obwodu biełgorodzkiego, a po zakończeniu służby wojskowej podpisał kontrakt na służbę wojskową w Sewastopolu.

Reklama

Walki na Wyspie Węży

To kolejni rosyjscy wojskowi, którzy zginęli na okupowanej Wyspie Węży. W sobotę 14 maja wywiad Ukrainy poinformował, że ranni Rosjanie z Wyspy Węży masowo trafiają do szpitali w Sewastopolu, a placówki medyczne są tam na skraju wytrzymałości. 

W związku z dużą liczbą rannych na Krymie prowadzona jest kampania krwiodawstwa, a władze żądają, by przedsiębiorstwa wysyłały pracowników do punktów krwiodawstwa. Przy czym dawcą może być każdy, gdyż nie są wymagane żadne dokumenty medyczne.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy