Reklama

Reklama

Wagony pełne ciał żołnierzy. Rosja nie chce ich odebrać

"Rosja nadal nie odbiera ciał swoich zmarłych żołnierzy, szczerze mówiąc nie wiem, jak to skomentować" - przekazał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, publikując zdjęcia wagonów-chłodni, do których Ukraińcy układają ciała rosyjskich wojskowych poległych w wojnie w Ukrainie. Takie wagony pojawiły się w różnych częściach kraju. Kijów chce wysłać je do Moskwy.

Władze Ukrainy są gotowe odesłać ciała poległych rosyjskich żołnierzy do Rosji zgodnie z normami międzynarodowego prawa humanitarnego - podała w sobotę stacja BBC, cytując szefa wydziału współpracy cywilno-wojskowej Ukrainy Wołodymyra Lamzina. W piątek urzędnicy wojskowi układali ciała Rosjan zebrane w obwodach kijowskim i czernihowskim w wagonach-chłodniach

Pojawiły się informacje o kolejnych takich pociągach w innych częściach kraju - przekazała BBC.

Wojna w Ukrainie. Ciała rosyjskich żołnierzy w wagonach. "Rosja nadal ich nie odbiera"

"Gdy aktywna faza konfliktu się kończy, strony muszą zwrócić ciała poległych wojskowych drugiemu krajowi. Ukraina jest gotowa zwrócić ciała agresorowi" - powiedział Lamzin.

Reklama

Podobne informacje przekazał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, publikując przy tym zdjęcia wagonów. - Rosja nadal nie odbiera ciał swoich zmarłych żołnierzy, które znajdują się w samochodach-chłodniach w pobliżu Kijowa. Jest ich ponad 250. Szczerze mówiąc nie wiem, jak to skomentować - napisał.

Według informacji Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na wojnie zginęło już ponad 26 tys. rosyjskich żołnierzy. Rosja nie aktualizuje oficjalnego bilansu poległych od 25 marca, gdy przyznała się do straty ponad 1,3 tys. żołnierzy - podała BBC.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy