Reklama

Reklama

W trakcie pseudoreferendum w obwodzie ługańskim podpalono lokale wyborcze

W obwodzie ługańskim, gdzie prowadzone jest pseudoreferendum ws. dołączenia do Federacji Rosyjskiej, podpalono lokale wyborcze -poinformował w niedzielę Serhij Hajdaj, szef administracji obwodowej lojalnej wobec Kijowa. Incydenty miały miejsce w mieście Szczastia i w Siewierodoniecku.

"Na terenach okupowanych trzeci dzień trwa farsa. Niektórzy nie wytrzymują i "lokale wyborcze" się palą, jak na przykład w Szczastiu i Siewierodoniecku" - napisał Hajdaj w serwisie Telegram 

Poinformował także, że w Starobielsku głosowanie odbywa się pod obserwacją ludzi z bronią automatyczną. Doniesienia o głosowaniu pod lufami automatów napływają też z innych okupowanych obwodów, gdzie odbywa się pseudoreferendum.

Władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy twierdzą, że od piątku prowadzą tam pseudoreferenda w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji. Działania te na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego mają potrwać do wtorku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy