Reklama

Reklama

W rosyjskim szpitalu przeprowadzono deratyzację. Ośmiu żołnierzy nie żyje

Ośmiu rosyjskich żołnierzy zmarło, 18 walczy o życie. To skutek deratyzacji przeprowadzonej w jednym z wojskowych szpitali na Krymie.

W 1472. szpitalu rosyjskiej marynarki wojennej w Sewastopolu na zaanektowanym przez Rosję Krymie przeprowadzono deratyzację. W całym budynku rozsypano trutkę na szczury, w tym także w kuchni. 

Ośmiu rosyjskich żołnierzy zatruło się posiłkiem i zmarło, a 18 walczy o życie - poinformował ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk.

Poszkodowani znajdujący się w ciężkim stanie trafili na oddział intensywnej terapii - napisał w poniedziałek wieczorem dziennikarz na Telegramie.

Duże straty wśród rosyjskich żołnierzy od początku inwazji

Jak powiadomił w godzinach porannych ukraiński sztab generalny, od 24 lutego, czyli początku inwazji, siły nieprzyjaciela straciły już około 42 640 żołnierzy, a także m.in. 1817 czołgów, 4076 pojazdów opancerzonych, 223 samoloty i 193 śmigłowce. 

Reklama

Także wczoraj Reuters podał informację, że od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę liczba zabitych i rannych rosyjskich żołnierzy wynosi od 70 do 80 tys. Dane przekazał podsekretarz obrony USA do spraw politycznych, Colin Kahl.

Reklama

Reklama

Reklama