Reklama

Reklama

"W Rosji trwają rozliczenia". Żaryn wskazuje następcę szefa GRU

Jak informuje rzecznik ministra koordynatora służb Specjalnych Stanisław Żaryn, rosyjskie źródła spodziewają się kolejnych zmian w strukturach bezpieczeństwa. Żaryn dodaje również, że w Rosji trwają rozliczenia za porażki, jakie odnosi wojsko rosyjskie podczas wojny w Ukrainie.

Stanisław Żaryn poinformował, że jednym z następców szefa Głównego Zarządu Wywiadowczego Federacji Rosyjskiej może być obecny wiceszef resortu obrony Rosji narodowości inguskiej Yunus-bek Yevkurov.

Rosja. Stanisław Żaryn o zmianach w dowództwie

"Kolejne informacje dowodzą, że w Rosji trwają rozliczenia za porażki w wojnie przeciwko Ukrainie" - napisał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i sekretarz stanu w KPRM.

"Agresja nie idzie zgodnie z planem Kremla. Władza szuka osób, które mają za to zapłacić" - dodał Żaryn we wpisie na Twitterze.

Jak podkreślił polityk, Yevkurov jest przedstawicielem mniejszości etnicznej i pochodzi z Inguszetii, z której rosyjska armia pozyskuje dużą liczbę żołnierzy na wojnę przeciwko Ukrainie. 

Reklama

Wskazał również, że "Kreml wie, że wykorzystanie mniejszości etnicznych, a nie rdzennych Rosjan jest dla władzy bezpieczne, bo nie wywoła buntu wśród Rosjan".

Denis Puszylin oskarża Polaków. Żaryn o dezinformacji

To nie  koniec informacji od rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych. Żaryn przekazał też nowe informacje o Denisie Puszylinie, przedstawicielu władz rosyjskiego okupanta w ukraińskim Donbasie. 

"Denis Puszylin kłamliwie stwierdził, że w ofensywie w obwodzie donieckim masowo biorą udział polscy najemnicy" - czytamy. 

"To nie pierwszy raz, gdy Puszylin szerzy dezinformację o rzekomym masowym udziale Polaków i obcokrajowców w walkach na Ukrainie (...). Kłamstwa rosyjskiego watażki wpisują się w promowane od wielu miesięcy tezy rosyjskiej propagandy m. in. atakujące Polskę i NATO" - dodał Żaryn.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy