Reklama

W nocy Rosjanie ostrzelali Ukrainę przy użyciu irańskich dronów

Trzy osoby zostały ranne w wyniku ostrzału rakietami S-300 oraz dronami Shahed-136, który Rosja przeprowadziła w nocy z wtorku na środę w obwodzie zaporoskim Ukrainy. Irańskich bezzałogowców Rosjanie użyli także do ataku na cele cywilne w obwodzie dniepropietrowskim. W ciągu doby na Ukrainie zestrzelono 14 takich maszyn.

"W jednej wsi zniszczone są dwa domy, kolejne osiem uszkodzono. Wiadomo wstępnie o trzech rannych osobach, jedna z nich to 15-letnia dziewczynka. W drugiej wsi zniszczony jest jeden dom, dziesięć uszkodzono" - powiadomił szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch na Telegramie.

Ukraina. Rosja wykorzystuje irańskie drony do ataków na ludność cywilną

Rosjanie użyli rakiet S-300 i bezzałogowców, około "pół tuzina" z nich udało się zestrzelić - napisał Staruch.

Wojska rosyjskie użyły irańskich dronów do ataku na miejscowości w powiecie nikopolskim w obwodzie dniepropietrowskim - przekazał gubernator tego obwodu Wałentyn Rezniczenko.

Reklama

Dodał, że najbardziej ucierpiało samo miasto Nikopol, które wraz z gminą Marhanec było ostrzeliwane artylerią, w tym wyrzutniami Uragan. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła każdy z ośmiu dronów, najprawdopodobniej były to irańskie maszyny Shahed-136 - podał Rezniczenko. W ataku nikt nie ucierpiał, jednak uszkodzone zostały domy, zabudowania gospodarcze, gazociąg, a także sklepy, budynki biurowe i szkoła.

O zestrzeleniu drona Shahed-136 powiadomiły także władze obwodu żytomierskiego w północnej części Ukrainy.

Według komunikatu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy wydanego w środę rano, w ciągu doby na Ukrainie zestrzelono 17 wrogich bezzałogowców, w tym 14 irańskich Shahed-136. W ostatnich tygodniach wojsko ukraińskie informowało o przerwie w stosowaniu irańskiej amunicji krążącej przez Rosję. Jako możliwe przyczyny wskazywano wyczerpanie się zamówionych maszyn lub warunki pogodowe.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja | Iran | drony kamikaze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy