Reklama

W Moskwie rozmieszczono systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej

Systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe S-400 rozmieszczono w kilku miejscach w Moskwie - donosi Radio Swoboda za niezależnymi mediami i kanałami na Telegramie. Zarówno władze stolicy, jak również Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie informowały wcześniej żadnych komunikatów, by takie działania miały mieć miejsce.

Wyrzutnie zauważono m.in. na terenie należącym do Akademii Rolniczej im. Timiriaziewa i w pobliżu parku Sokolniki, w tym niedaleko budynków mieszkalnych.

Według przypuszczeń niektórych analityków systemy S-400 mogą zabezpieczać lotnisko wojskowe w podmoskiewskim Szczołkowie - oznajmiło Radio Swoboda.

Rosja. W Moskwie rozmieszczono systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe

31 grudnia, w ostatnim dniu 2022 roku, ukraińska agencja Unian powiadomiła za rosyjskimi mediami, że w noc sylwestrową w Moskwie miało pełnić dyżur niemal dwa tysiące żołnierzy wojsk obrony przeciwrakietowej. W pierwszych dniach nowego roku, aż do przypadających 7 stycznia świąt Bożego Narodzenia obrządku wschodniego, w stolicy Rosji planowano wezwać na dyżur łącznie około 20 tys. wojskowych.

Reklama

Daleko idące środki ostrożności zostały też wprowadzone poza stolicą Rosji. W Biełgorodzie, mieście położonym niedaleko granicy z Ukrainą, mieszkańcy mieli otrzymać mapy schronów przeciwlotniczych, natomiast w obwodzie wołgogradzkim wprowadzono zakaz używania dronów. Jak informował rosyjski niezależny serwis Meduza, jest to już 11. region kraju, w którym obowiązują takie ograniczenia.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Moskwa | S-400

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy