Reklama

Reklama

USA: Nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Jego wartość to 550 mln dol.

Prezydent USA Joe Biden zatwierdził nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 550 mln dolarów. W skład pakietu wejdzie dodatkowa amunicja do zestawów artylerii rakietowej HIMARS oraz do artylerii 155 mm.

O zatwierdzeniu pakietu poinformował w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Dodał, że będzie to już 17. pakiet sprzętu dla Ukrainy pochodzący bezpośrednio z amerykańskich magazynów. Łączna wartość obiecanej pomocy wojskowej dla Kijowa od początku rosyjskiej inwazji to niemal osiem mld dolarów. 

Nie podano dotąd szczegółów pakietu poza tym, że będzie zawierał dodatkowe rakiety do zestawów HIMARS oraz amunicję artyleryjską do haubic 155mm.

Ostatnie cztery wyrzutnie HIMARS dotarły do Ukrainy

W piątek ukraińskie ministerstwo obrony poinformowało, że ostatnie cztery wyrzutnie HIMARS dotarły do Ukrainy, co zwiększyło ich liczbę do 16.

Reklama

Kirby poinformował, że pakiet był omawiany podczas piątkowej rozmowy telefonicznej w gronie szefa dyplomacji USA Antony'ego Blinkena, doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jake'a Sullivana oraz najwyższego rangą dowódcy wojskowego gen. Marka Milleya z ich ukraińskimi odpowiednikami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy