Reklama

USA: Mąż Nancy Pelosi aresztowany za jazdę po pijanemu

Mąż przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi został aresztowany pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu w Kalifornii. 82-letni Paul Pelosi został zatrzymany po tym, jak jego Porsche uczestniczyło w kolizji drogowej - donosi CNN.

Do kolizji dwóch aut doszło w sobotę w hrabstwie Napa tuż przed północą. W zdarzeniu nikt nie został ranny. 

Mąż Nancy Pelosi zatrzymany. Był nietrzeźwy

Policja zatrzymała jednak męża Nancy Pelosi, który jak się okazało - był pod wpływem alkoholu. Szczegółowe okoliczności sprawy nie są znane, nie wiadomo nawet, czy mężczyzna podróżował autem sam. Wiadomo natomiast, że kierowca drugiego auta nie został aresztowany. 

82-letniego Paula Pelosi oskarżono o dwa wykroczenia. Mężczyzna mógł opuścić areszt za kaucją o wysokości 5 tys. dolarów. 

Drew Hammill, rzecznik Nancy Pelosi, powiedziała, że polityk "nie będzie komentowała tej prywatnej sprawy, która miała miejsce podczas jej pobytu na Wschodnim Wybrzeżu" - donosi "New York Post".

Reklama

Kim jest Paul Pelosi?

Paul i Nancy Pelosi są małżeństwem od 1963 roku. Para ma pięcioro dzieci i dzieli swój czas między San Francisco, które reprezentuje Nancy Pelosi w Kongresie, a Waszyngton.

Paul Pelosi założył i prowadził firmę Financial Leasing Services. Według Open Secrets, organizacji non-profit, która śledzi pieniądze w polityce, do 2018 r. małżeństwo zgromadziło majątek o wartości ponad 110 milionów dolarów.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama