Reklama

Reklama

Urzędnik wykorzystywał karetki dla Ukrainy do świadczenia odpłatnych usług

Zastępca szefa regionalnej administracji wojskowej obwodu czerniowieckiego miał się dopuścić nadużyć i niegospodarności. Ukraińska Prokuratura Generalna przekazała, że wykorzystywał do odpłatnych usług karetki, które Ukraina otrzymała od partnera zagranicznego jako wsparcie podczas trwającej inwazji Rosji.

Prokuratura regionalna obwodu czerniowieckiego podejrzewa zastępcę szefa obwodowej administracji wojskowej o niegospodarność (w ukraińskim Kodeksie karnym marnotrawstwo mienia) i nadużywanie stanowiska.

Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że zastępca szefa administracji, szef funduszu charytatywnego oraz kilku innych urzędników wykorzystywali podarowany Ukrainie sprzęt medyczny niezgodnie z przeznaczeniem.

Chodzi o karetki, które walczący kraj otrzymał od jednego z zagranicznych partnerów. Podejrzani mieli wykorzystywać je do świadczenia odpłatnych usług.

Reklama

Śledztwo wciąż toczy się w sprawie kilku urzędników, którzy byli zaangażowani w proceder, a do tej pory nie udało się ustalić ich tożsamości. Prokuratura działa przy wsparciu lokalnej policji oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Kolejna sprawa w obwodzie czerniowieckim

To kolejna sprawa nadużyć w obwodzie czerniowieckim. W poniedziałek Biuro Prokuratura Generalnego przekazało informację o śledztwie ws. radnej jednego z miast w rejonie Bukowiny, która chciała sprzedać samochód przekazany Ukrainie w celu wsparcia walczących z Rosją sił zbrojnych. 

Kobieta razem z mężem miała okradać pomoc humanitarną, kiedy zarządzali dystrybucją przekazywanych przedmiotów w organizacji charytatywnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy