Reklama

Reklama

Ukraińskie wojska odzyskują terytoria. Zełenski: Wygonimy okupantów

Miejscowość Czkałowske w obwodzie charkowskim została wyzwolona przez ukraińskie wojska. O sukcesie kontrofensywy poinformował w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Opublikował nagranie, na którym widać zawieszanie ukraińskiej flagi w miejscowości.

"Jeszcze jedna wyzwolona miejscowość!" - napisał prezydent Wołodymyr Zełenski na Telegramie i opublikował nagranie, na którym widzimy zawieszanie ukraińskiej flagi.

"I tak będzie wszędzie. Wygonimy okupantów z każdego ukraińskiego miasta i wsi" - dodał szef państwa, dziękując ukraińskim bohaterom.

Liczące przed wojną niecałe 4 tys. mieszkańców Czkałowske było okupowane przez siły rosyjskie od końca lutego.

W ostatnich dniach siły ukraińskie prowadzą udane natarcie w części obwodu charkowskiego, którego pierwszym głośnym sukcesem było wyzwolenie miejscowości Bałaklija. Według oficjalnych informacji władz, Ukraińcy zdołali wedrzeć się w głąb pozycji rosyjskich na ok. 50 km. Informowano m.in. o odbiciu Kupiańska i toczących się walkach o Izium. 

Reklama

Trwa wyzwalanie terytoriów

"Siły Zbrojne Ukrainy kontynuują wyzwalanie okupowanych przez Rosję terytoriów. Od początku września przywrócono pod kontrolę Ukrainy ponad 3 tys. km kwadratowych" - napisał w serwisie Telegram generał naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny.

Poinformował, że na kierunku charkowskim siły ukraińskie przesuwają się nie tylko na południe i wschód, ale też na północ. Do granicy państwowej pozostaje 50 km - dodał.

Generał załączył do wpisu zdjęcia, na których widać "wyniki działań kilku jednostek Sił Zbrojnych".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy