Reklama

Ukraińskie media: Zdefraudowano środki publiczne na odbudowę Ochtyrki

Jeden z członków władz obwodu sumskiego zdefraudował środki przeznaczone na odbudowę infrastruktury w mieście Ochtyrka - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. O proceder korupcyjny podejrzane są najwyższe władze regionu, w tym wiceszef samorządu tego obwodu Ołeh Kłymenczuk.

Śledztwo prowadzone przez Służbę Bezpieczeństwa wykazało, że w kwietniu 2022 roku wiceszef samorządu obwodu sumskiego wraz z szefem Wydziału Budownictwa Stołecznego zorganizowali plan defraudacji funduszy, przeznaczonych dla obwodu sumskiego przez rząd.

Prokuratura wyjaśnia, że chodzi o środki finansowe, przeznaczone na odbudowę zniszczonej przez Rosjan infrastruktury w mieście Ochtyrka. Wśród obiektów, które miały zostać odrestaurowane i naprawione za te pieniądze, znalazły się budynki mieszkalne, obiekty infrastruktury cywilnej i krytycznej, mosty i drogi.

Reklama

Ukraina. SBU wykryła defraudację. Zamieszane władze obwodu sumskiego

W celu defraudacji podpisano umowy na prace renowacyjne i budowlane, a w dokumentacji kosztorysowej zawarto ceny materiałów budowlanych 2-3 razy wyższe od cen rynkowych.

W trakcie przeszukań miejsc pracy i zamieszkania podejrzanych znaleziono projekty dokumentów, telefony komórkowe i sprzęt komputerowy, które noszą znamiona nielegalnej działalności.

Według informacji Ukraińskiej Prawdy jednym z podejrzanych o defraudację jest wiceszef samorządu obwodu sumskiego Ołeh Kłymenczuk.

Portal przypomina, że 24 stycznia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdymisjonował szefa sumskich władz obwodowych Dmytro Żywyckiego. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Ochtyrka | obwód sumski | afera korupcyjna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy