Reklama

Reklama

Ukraińskie media: Wybuchy w rejonie Odessy, widać dym

Ukraińskie media informują o wybuchach w rejonie Odessy. W rejonie białogrodzkim widać dym - powiadamia portal Suspilne, który powołuje się na władze lokalne. Media donoszą, że w ataku zostały ranne trzy osoby, w tym małe dziecko oraz że dokonano go z rosyjskiego bombowca strategicznego.

Atak rakietowy na obwód odeski został przeprowadzony w poniedziałek z rosyjskiego bombowca strategicznego - poinformował portal Suspilne, powołując się na rzeczniczkę ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe. Ranne są trzy osoby, w tym - ciężko - małe dziecko.

Rakiety trafiły w obiekty infrastruktury turystycznej, wybuchł pożar.

- Rosja kontynuuje ataki na uszkodzony i niedziałający most przez liman Dniestru, ale w efekcie uderza w mieszkańców cywilnych. Ucierpiało dwoje dorosłych, a małe dziecko zostało ciężko ranne - powiedziała Natalia Humeniuk, rzeczniczka dowództwa Południe.

Reklama

Media informowały, że dym widać w okolicach Białogrodu nad Dniestrem. 

Wcześniej dziennikarz Andrij Caplijenko powiadomił na Telegramie, że w Odessie słychać wybuchy. Według portalu Ukraina-24 rosyjskie rakiety zostały wystrzelone z Morza Czarnego.

W wielu obwodach Ukrainy ogłoszono w poniedziałek alarm przeciwlotniczy

Wojna na Ukrainie. Ataki w Siewierodoniecku

W niedzielę Rosjanie ostrzelali Siewierodonieck, uszkadzając siedem bloków mieszkalnych i tamtejszą szkołę. W wyniku ataku zginęli kobieta i mężczyzna, a 15-latek z Lisiczańska został ranny

Według władz ukraińskich, przeciwnik ostrzeliwał szereg wsi w rejonie Popasnej, niszcząc 20 budynków. W Hirskiem, Zołotem i Toszkiwce Rosjanie ostrzelali 11 budynków, w tym trzy wielopiętrowe budynki mieszkalne. Z artylerii i wyrzutni rakietowych wojska rosyjskie atakowały miasta i miejscowości Lisiczańsk, Prywilla, Nowodrużesk, Rubiżne, Wojewodiwka, Biłohoriwka.

Serhij Hajdaj, szef władz obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy przekazał, że wojska ukraińskie odparły natarcie w okolicach Boriwskiego i bronią się skutecznie w rejonie Toszkiwki.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy