Reklama

Reklama

Ukraińskie dowództwo: Trwa operacja "oczyszczenia Wyspy Węży z wojsk najeźdźców"

Dowództwo ukraińskie poinformowało o "oczyszczeniu Wyspy Węży z wojsk najeźdźców". W ramach akcji przeprowadzane jest uderzenie na rosyjski system przeciwlotniczy. Ukraińcy wyeliminowali 20 żołnierzy i sprzęt wroga, lecz Rosjanie stale przeprowadzają ataki rakietowe na cele przemysłowe i cywilne.

"Poprzedniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły atak na pozycje ukraińskie na południu Ukrainy z użyciem śmigłowca Ka-52, ale wycofali się pod ciężkim ostrzałem Ukraińców" - przekazała agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe w sprawozdaniu.

Dowództwo: "Zmasowany ostrzał Mikołajowa"

"Wojska rosyjskie przeprowadziły również trzy ataki rakietowe na południowe obszary Ukrainy, w tym zmasowany ostrzał Mikołajowa, w którym zniszczona została infrastruktura przemysłowa i cywilna" - zakomunikowało dowództwo. 

"Zginął jeden cywil, a dwóch odniosło obrażenia" - dodano.

Reklama

Trwa operacja "oczyszczenia Wyspy Węży"

"Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła natomiast dwa pociski wystrzelone przez Rosjan w kierunku Odessy. Trwa również operacja mająca na celu 'oczyszczenie Wyspy Węży z wojsk najeźdźców', w ramach której przeprowadzono uderzenie na rosyjski system przeciwlotniczy" - podał Ukrinform.

"Łącznie w ciągu doby Ukraińcy wyeliminowali na południu 20 rosyjskich żołnierzy, zniszczyli samobieżną haubicę, działko przeciwlotnicze, ciężarówkę, cztery pojazdy silnikowe i dwa składy amunicji w obwodzie chersońskim" - przekazała ukraińska agencja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy