Reklama

Ukraiński wywiad: Rosjanie zmniejszyli liczbę żołnierzy w Białorusi

Obecnie w Białorusi przebywa 5800 rosyjskich żołnierzy - powiadomił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu Wadim Skibicki, cytowany przez portal Ukraińska Prawda. Według komendanta generalnego Państwowej Straży Granicznej Ukrainy gen. Serhija Dejneko, w połowie stycznia w Białorusi znajdowało się dwa razy więcej żołnierzy agresora.

- Teraz na terytorium Białorusi komponent naziemny wynosi 5800 żołnierzy. 2. Dywizja Zmechanizowana przeniosła się na terytorium Rosji, a teraz weszła już do Ukrainy. Do obwodu ługanskiego - mówił.

Ukraiński wywiad: Dwa razy mniej rosyjskich żołnierzy w Białorusi

Według Skibickiego, obecnie w Białorusi znajduje się o wiele mniej rosyjskich żołnierzy niż było na początku wojny. Jak zwrócił uwagę, mimo prowadzonych razem z Rosją ćwiczeń wojskowych, nie ma w Białorusi znaczących sił lotniczych

"Skibicki powiadomił, że w tym momencie w Białorusi znajduje się jeden system rakietowy Iskander, systemy S-300, S-400 oraz trzy samoloty MiG-31" - informuje portal.

Reklama

Wspólne ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi

Jak przypomniano, komendant generalny Państwowej Straży Granicznej Ukrainy gen. Serhij Dejneko 16 stycznia informował, że w Białorusi znajduje się niemalże 11 tys. rosyjskich żołnierzy. Dejneko przekazał, że mimo ogłoszonych przez Rosję ćwiczeń wojskowych na terytorium Białorusi, nie odnotowano zwiększonej liczby żołnierzy przy granicy z Ukrainą. 

Według oficjalnego komunikatu ministerstwa obrony Białorusi, "w ćwiczeniach biorą udział wszystkie lotniska i strzelnice Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Republiki Białorusi". Zakończenie wspólnych działań zapowiadano na 1 lutego. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama