Reklama

Reklama

Ukraiński wywiad: Rosjanie mają plan na 120 dni. Regularnie go korygują

Rosjanie mają gotowy plan na 120 dni działań wojennych, Kreml wciąż nie zrezygnował z celu, jakim jest zagarnięcie całego terytorium Ukrainy - tak brzmią ustalenia wywiadu wojskowego Ukrainy, które w sobotę przekazał wiceszef wywiadu Wadym Skibicki w komentarzu opublikowanym na komunikatorze Telegram.- Dysponujemy potwierdzonymi danymi, że Rosjanie mają plan na 120 dni wojny. Dalsze korekty tego planu będą zależeć od tego, czy przeciwnik osiągnie sukces, czy też poniesie porażkę na wschodzie Ukrainy - powiedział Skibicki.

Ostrzegł, że Rosja wciąż ma wystarczający potencjał do prowadzenia długiej wojny. W walkach na terytorium Ukrainy biorą udział 103 batalionowe grupy taktyczne. Dalszych 40 grup jest w rezerwie.

Rosja regularnie koryguje plany

Jak uważa HUR, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Rosji koryguje plany wojny co 30 dni. W związku z wcześniejszymi porażkami armia Rosji ma teraz zalecenie, by koncentrować maksymalne wysiłki tylko na konkretnych kierunkach.

Reklama

Amerykański Departament Obrony szacował pod koniec maja liczbę rosyjskich batalionowych grup taktycznych operujących na Ukrainie na 105. Ocenia się, że grupy te liczą od 700-1000 żołnierzy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy