Reklama

Reklama

Ukraiński sztab wskazał, gdzie wróg szykuje atak. Śmigłowce w gotowości

Rosyjska armia przegrupowuje oddziały, aby rozpocząć zmasowaną ofensywę w obwodzie donieckim i w obwodzie charkowskim - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Agresor uzupełnia straty, dostarczając uzbrojenia z Rosji. W ciągu ostatniej doby Ukraina odparła 14 ataków wroga w Donbasie.

Rosja szykuje się do ataków z okupowanego Iziumu na Słowiańsk w obwodzie donieckim i Barwinkowe w obwodzie charkowskim. W celu wsparcia wojsk na północ od Iziumu w obwodzie charkowskim wróg utrzymuje w gotowości eskadrę śmigłowców Ka-52. Aby uzupełnić straty, siły rosyjskie przemieściły do zajętych miejscowości ponad 250 sztuk sprzętu bojowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brytyjski resort obrony: Rosja traci na Ukrainie wielu oficerów średniego i niższego szczebla

Reklama

Na wschodzie wysiłki wojsk rosyjskich koncentrują się na działaniach ofensywnych w celu otoczenia sił ukraińskich w okolicach Lisiczańska i Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim oraz odblokowania najważniejszych szlaków logistycznych.

Rosja umacnia się w Łymanie w obwodzie donieckim i przegrupowuje siły w celu dalszej ofensywy na Słowiańsk. Umacnia się również na północny wschód i południowy wschód od Siewierodoniecka. Przerzuca przy tym uzbrojenie z terytorium Rosji.

Kierunki natarcia rosyjskiego w Donbasie

Na kierunku siewierskim wróg przeprowadził ataki lotnicze na obiekty w obwodzie sumskim. Na kierunku charkowskim natomiast ostrzelał rejony na północ i północny wschód od Charkowa, jak również szereg innych miejscowości. 

Na kierunku zaporoskim okupanci wzmacniali ugrupowania, przerzucając do 120 sztuk sprzętu i broni z okolic Melitopola w stronę Wasylówki. Na kierunku południu wróg skupia wysiłki na utrzymaniu zajętych terenów i zapobieganiu przerzucania sił ukraińskich w innych kierunkach. 

Agresor uzupełnia straty, przemieszczając sprzęt z Rosji i Krymu. Przeciwnik kontynuuje ponadto ostrzały artyleryjskie pozycji ukraińskich na kierunku krzyworoskim.

Sztab Generalny podkreśla, że w ciągu doby siły ukraińskie zestrzeliły dwie rosyjskie rakiety manewrujące i trzy bezzałogowce. W tym czasie odparto też 14 ataków wroga w Donbasie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy