Reklama

Reklama

Ukraiński sztab: Białoruś zaminowuje tereny przy granicy z Ukrainą

Na Białorusi trwa minowanie leśnych dróg, tras objazdowych i mostów na terenach przy granicy z Ukrainą - informuje sztab generalny ukraińskiej armii. Według wojskowych cały czas istnieje zagrożenie ataku rakietowego i lądowego z terytorium Białorusi.

W przeglądzie sytuacji na froncie sztab poinformował również, że siły rosyjskie kontynuują ostrzały ukraińskich pozycji w Siewierodoniecku i Lisiczańsku w obwodzie ługańskim, a także przygotowują się do ataku w rejonie Słowiańska w obwodzie donieckim. Prowadzili ostrzał infrastruktury cywilnej z kierunku Iziumu w obwodzie charkowskim.

W obwodzie donieckim Rosjanie ostrzeliwują stronę ukraińską wzdłuż całej linii styczności. Podejmują również działania szturmowe na kilku kierunkach w tym obwodzie, w tym m.in. w jego północnej części i w rejonie miejscowości Popasna

Reklama

Na wschód od Charkowa Rosjanie nie prowadzili aktywnych działań bojowych, lecz w dalszym ciągu ostrzeliwali szereg ukraińskich miejscowości z artylerii, a także prowadzili ostrzał z powietrza.

Inwazja na Ukrainę. Rosjanie zepchnięci do obrony

Z relacji sztabu wynika, że siły rosyjskie w celu utrzymania swoich pozycji niszczą obiekty infrastruktury drogowej na południu "na prawdopodobnych kierunkach przemieszczania się (ukraińskich) Sił Obrony".

Zobacz też: Ukraina: Zdjęcia rosyjskich żołnierzy. Zostawili je w skradzionym aparacie

Na południe od Krzywego Rogu "przeciwnik został zmuszony do przejścia do obrony".

Według danych strony ukraińskiej Rosjanie, w związku z ponoszonymi stratami, prowadzą przymusową mobilizację na tymczasowo okupowanych terenach obwodu donieckiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy