Reklama

Reklama

Ukraiński MON: Rosjanie wymieniają części czołgów na alkohol

"Rosyjscy wojownicy usuwają z czołgów części zamienne, akumulatory i jednostki sterujące, po czym próbują je sprzedać lub wymienić na alkohol" - powiadomiło w poniedziałek ukraińskie ministerstwo obrony. Jak powiadomiono, w związku z licznymi kradzieżami strona rosyjska rozpoczęła pilne dochodzenie i zapowiedziała wprowadzenie podwójnej ochrony dla grup transportujących sprzęt wojskowy do Rosji.

Jak informuje ukraińskie ministerstwo obrony, zniszczone w Ukrainie czołgi, transportery opancerzone i wozy bojowe transportowane są do Rosji w celu naprawy. 

"Jednak podczas podróży sprzęt bojowy wroga ostatecznie zamienia się w złom, którego nie można już naprawić ani odbudować. Dzielni rosyjscy wojownicy usuwają części zamienne, akumulatory i jednostki sterujące, po czym próbują je sprzedać lub wymienić na alkohol" - powiadomiono w komunikacie.  

Wojna w Ukrainie. Pilne dochodzenie w sprawie kradzieży

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ukraińskie MON, Rosjanie nakazali przeprowadzić pilne dochodzenie w sprawie kradzieży i specjalnie ochraniać zespoły transportujące zniszczony sprzęt wojskowy.

Reklama

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. USA: Stephen Zabielski nie żyje

"Ze względu na ogromną skalę kradzieży i krytycznego poziomu wyposażenia jednostek w sprzęt bojowy, dowódca wojsk Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej nakazał przeprowadzić pilne dochodzenie w sprawie kradzieży sprzętu i wprowadzić podwójną ochronę zespołów, które dostarczają zniszczony sprzęt do jednostek naprawczych" - napisano. 

Wojna w Ukrainie. Straty wojsk rosyjskich

Według poniedziałkowego komunikatu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie od początku wojny w Ukrainie stracili 1496 czołgów, 3606 transporterów opancerzonych, a także 752 systemów artyleryjskich. W Ukrainie zginęło, zostało rannych lub wziętych do niewoli 34100 żołnierzy z Rosji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy