Reklama

Reklama

Ukraińska rafineria w płomieniach. Grad rosyjskich pocisków

Jak poinformowało w piątek Ministerstwo Obrony Rosji, siły Kremla przypuściły atak na ukraińską rafinerię w Kremieńczuku. W sieci pojawiły się zdjęcia oraz nagrania z ataku. Widać na nich płonące obiekty.

Komunikat Ministerstwa Obrony Rosji pojawił się w piątek 13 maja nad ranem. 

Ukraina. Rosyjski atak na rafinerię

"Siły Zbrojne Rosji uderzyły w rafinerię w Kremieńczuku w centralnej Ukrainie. Zniszczono jej moce produkcyjne oraz magazyny paliwa" - czytamy w oświadczeniu, które cytuje agencja Reutera. 

Dodatkowo resort obrony Rosji przekazał informację o zestrzeleniu samolotu Su-27 w rejonie obwodu charkowskiego.

Agencja Reutera podkreśla, że nie jest w stanie zweryfikować prawdziwość raportu. W sieci pojawiają się jednak zdjęcia oraz nagrania wskazujące na prawdziwość doniesień o ataku na ukraińską rafinerię. 

Reklama

Do sieci trafiło także nagranie opatrzone logiem prokremlowskiej agencji RIA Nowosti. Widać na nim okręt wojenny, z którego miały być wystrzelone rakiety, które spadły na rafinerię w Ukrainie.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy