Reklama

Reklama

Ukraińska flaga zawisła nad okupowanym Mariupolem w Dzień Niepodległości

Nad okupowanym Mariupolem w Dzień Niepodległości Ukrainy zawisła ukraińska flaga - przekazała agencja Ukrinform. Media podają, że banderę na maszt wciągnęli partyzanci z ruchu oporu. "Wkrótce wyzwolimy nasze ziemie" - napisano pod nagraniem, na którym widać niebiesko-żółtą chorągiew, powiewającą nad miastem.

24 sierpnia w Ukrainie przypadał Dzień Niepodległości, mimo, że kraj jest ogarnięty brutalną wojną Ukraińcy z dumą reprezentowali swoją narodowość.

W związku z Dniem Niepodległości partyzanci z ruchu oporu w okupowanym przez rosyjskich najeźdźców Mariupolu zdecydowali się na niezwykle symboliczny gest. Zdjęli rosyjską banderę z masztu nad miastem i zawiesili w jej miejsce flagę Ukrainy. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać niebiesko-żółtą chorągiew powiewającą nad Mariupolem.

"Unikalne ujęcia - 24 sierpnia 2022 roku flaga Ukrainy nad Mariupolem. Ruch oporu niestrudzenie walczy o szybkie wyzwolenie naszych ziem, a także o to, aby każdy Ukrainiec poczuł, że Ukraina jest tutaj, jesteśmy blisko i wkrótce wyzwolimy wszystkie nasze ziemie" - podał w komunikacie ukraiński wywiad.

Reklama

"Ruch oporu przesyła pozdrowienia"

Dodano, że "ruch oporu przesyła pozdrowienia z okazji Dnia Niepodległości z tymczasowo okupowanych terytoriów Chersonia, Charkowa, Doniecka, obwodów ługańskiego i tymczasowo okupowanego Krymu.

Jak przekazał Ukrinform, ukraińskie barwy pojawiły się również nad Krymem, gdzie w niebo wypuszczono żółto-niebieskie balony.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy