Reklama

Reklama

Ukraińska flaga nad okupowaną od marca miejscowością Wysokopilla

Nad miejscowością Wysokopilla w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy zawisła ukraińska flaga - poinformował wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. Miejscowość była okupowana przez siły rosyjskie od połowy marca.

"Wysokopilla. Obwód chersoński. Ukraina. Dziś" - napisał Tymoszenko na Facebooku, publikując zdjęcie żołnierzy zawieszających ukraińską flagę na dachu budynku. Wcześniej zdjęcie krążyło w mediach społecznościowych.

Okupowana przez Rosjan od połowy marca

Miejscowość Wysokopilla była okupowana przez siły rosyjskie od 16 marca - przypomina Interfax-Ukraina. 26 czerwca do wsi podeszły ukraińskie wojska. Od tamtej pory obok przebiegała linia frontu.

W niedzielę biuro prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego poinformowało, że szef państwa przeprowadził naradę z kierownictwem sektora obrony i bezpieczeństwa. 

Reklama

- Na wojnie nie ma dni wolnych. Utrzymujemy ciągły kontakt z tymi, którzy są na froncie. Nie będę ujawniać szczegółów, ale ukraińskie flagi wracają tam, gdzie powinny być zgodnie z prawem. A dla okupantów nie ma na naszej ziemi miejsca - podkreślił prezydent po posiedzeniu sztabu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy