Reklama

Reklama

Ukraińska dziennikarka została uwolniona. Rosjanie postawili warunki

"Nasza dziennikarka Victoria Roshchyna (Wiktorija Roszczyna) została zwolniona z niewoli rosyjskiej" - napisał na Twitterze serwis "Hromadske Int.". Ukrainka była przetrzymywana od 15 marca. Warunkiem wypuszczenia Roszczyny było nagranie wideo, na którym mówi, że Rosjanie "uratowali jej życie".

"Nasza dziennikarka Victoria Roshchyna (Wiktorija Roszczyna) została uwolniona z niewoli rosyjskiej. Została schwytana 15 marca w okupowanym Berdiańsku" - napisał na Twitterze serwis "Hromadske Int.". 

Wojna Rosja-Ukraina. Warunkiem wypuszczenia Wiktoriji Roszczyny było nagranie filmu

Warunkiem wypuszczenia Victorii Roshchyny było nagranie wideo, które rosyjskie media mogły udostępnić na swoim Telegramie. "Rosyjscy propagandyści opublikowali wideo, w którym Victoria zaprzecza swoim roszczeniom wobec Rosjan i mówi, że uratowali jej życie. To było warunkiem uwolnienia" - poinformowano.

Uwolniona dziennikarka jedzie do swojego rodzinnego miasta - Zaporoża. "Victoria później opowie nam o rzeczywistych warunkach niewoli. Teraz odzyskuje siły" - dodali w drugim wpisie koledzy ukraińskiej dziennikarki. 

Reklama

Biuro Prokuratora Generalnego: Wszczęto śledztwo

Prorosyjskie media i kanały Telegram opublikowały wideo, w którym ukraińska reporterka Roshchyna mówi, że rosyjskie wojska uratowały jej życie i dobrze traktowały ją w niewoli.

"Zgodnie z wytycznymi proceduralnymi Prokuratury Obwodowej w Zaporożu wszczęto postępowanie karne za naruszenie praw i zwyczajów wojennych (część 1 art. 438 kodeksu karnego Ukrainy)" - napisało Biuro Prokuratora Generalnego na Telegramie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy